18 maja 2018

Noc Muzeów w Tyskich Browarach Książęcych

Kategoria: Alkohole

19 maja Tyskie Browary Książęce będzie można zwiedzać do północy, odkrywając tajniki piwnego świata podczas warsztatów degustacyjnych. Zwiedzanie browaru i inne atrakcje są tego wieczoru bezpłatne.

Noc Muzeów w Tyskich Browarach Książęcych

Noc Muzeów w Tyskich Browarach Książęcych to już tradycja. W tym roku na miłośników piwa czekają niedostępne na co dzień miejsca tyskiego browaru, warsztaty z piwnym ekspertem, a w pubie – degustacja świeżego piwa Tyskie przy muzyce.

Tyskie Browary Książęce to perła architektury a zarazem nowoczesny browar. Podczas tej jednej wyjątkowej nocy, 19 maja, będzie można zobaczyć jak warzymy „Złoto Tychów” od warzelni aż po rozlew, zatapiając się przy tym w świat piwnych historii Tyskiego. Tej atrakcji nie może zabraknąć w planach żadnego turysty odwiedzającego Śląsk! – zachęca Marta Andreasik, odpowiedzialna za centrum wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych.

Ukoronowaniem zwiedzania w Browarze będzie degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. By dłużej delektować się wspomnieniami z Browaru, świeże Tyskie można tu zakupić w stylowej butelce zamykanej na krachel.

W programie Nocy Muzeów:

- Zwiedzanie zabytkowej części browaru (18:00-24:00) - Miłośnicy złotego trunku odwiedzą miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Wstęp bezpłatny; wymagana wcześniejsza rezerwacja.

- Piwne nowości z Tyskich Browarów Książęcych (19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00) - Warsztaty degustacyjne z Cervesario - piwnym znawcą i kiperem. Wstęp bezpłatny; wymagana wcześniejsza rezerwacja.

- DJ-skie sety w pubie (18:00-2:00) - Świeże piwo Tyskie prosto z browaru oraz muzyka.

Informacje i rezerwacje:

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, ul. Katowicka 9, Tychy; tel. 32 327 84 30

Więcej informacji na www.zwiedzbrowar.pl oraz www.facebook.com/mtbk

źródło: kp.pl
fot. zwiedzbrowar.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ