Partner serwisu
13 listopada 2018

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Kategoria: Alkohole

Grupa Żywiec S.A. poinformowała 9 listopada w raporcie giełdowym, że w związku z realizacją kolejnych planów zawodowych w ramach Grupy HEINEKEN, obecny Prezes Guillaume Duverdier odchodzi z firmy z końcem 2018 r.

Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Guillaume Duverdier dołączył do Grupy Żywiec jako Prezes Zarządu w 2013 r. Pod jego kierownictwem  Grupa Żywiec wdrożyła nową strategię i model biznesowy ukierunkowany na koncentrację na kluczowych elementach biznesu, którymi są warzenie świetnego piwa i budowanie silnych marek, a także na  zwiększeniu wewnętrznej efektywności. W wyniku skutecznej realizacji tej strategii firma znacząco poprawiła swoją pozycję konkurencyjną na rynku i wróciła do wzrostu przychodów i zysków.

Od 1 stycznia 2019 r. Francois-Xavier Mahot obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A. po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą Spółki w dniu 14 listopada br.

Francois-Xavier Mahot ukończył studia z zakresu ekonomii na École Supérieure de Commerce de Reims, posiada także tytuł MBA. Francois-Xavier dołączył do Grupy Heineken w 1999 r. Przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Spółki Sociedad Central de Cervejas w Portugalii. Wcześniej pełnił funkcje Dyrektora Generalnego w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej. François-Xavier pełnił także funkcję Dyrektora Innowacji w strukturach globalnych Heinekena.

źródło: grupazywiec.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ