Partner serwisu
15 listopada 2018

Święto mleka w Warszawie

Kategoria: Aktualności

- XXVII Targi Mleczarskie Mleko-Expo w Warszawie, które odbywają się w wyjątkowa rocznicę 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uważam za otwarte - tę tradycyjną formułę wypowiedział dziś sekretarz stanu Tadeusz Romańczuk podczas rozpoczynającej się w centrum Warszawy imprezy branży mleczarskiej. Są to największe w Polsce targi poświęcone mleku i jego przetworom.

Święto mleka w Warszawie

Polski sektor mleczarski obok sektora przetwórstwa mięsa został gruntownie przebudowany w czasie przygotowań i w pierwszych latach po wejściu do Unii Europejskiej. Nasze produkty mleczarskie zdobyły uznanie konsumentów w wielu krajach świata. Dzięki temu branża ta jest jednym z filarów naszego eksportu rolno-spożywczego. Natomiast w kraju, w porównaniu do innych państw unijnych, spożycie mleka jest zbyt niskie. Dlatego jednym z kierunków działań jest wzrost promocji mleka i jego przetworów na rynku krajowym.

W sercu stolicy zaprezentowana została oferta czołowych, polskich spółdzielni mleczarskich

 Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Mleko – na zdrowie!”. Zgodnie z zapowiedziami organizatora - Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego – targom towarzyszy szereg atrakcji. Odbywają się pokazy dekorowania potraw z mleka i jego przetworów, jest mleczna strefa zdrowia i urody, jest dzień mleka. Ta bogata oferta wydarzeń targowych adresowana jest do szerokiego grona zwiedzających.

Targi odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i dofinansowywane są z Funduszu Promocji Mleka.

źródło: minrol.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ