Partner serwisu
19 listopada 2018

Brązowy medal European Beer Star dla Okocim Mistrzowski Porter

Kategoria: Alkohole

Jury jednego z największych i najważniejszych konkursów piwowarskich na świecie, European Beer Star, po raz kolejny wyróżniło piwo marki Okocim. Brązowy medal w kategorii „Baltic-Style Porter” otrzymał Okocim Mistrzowski Porter.

Międzynarodowe jury ekspertów potwierdziło, że brązowy medal European Beer Star 2018 plasuje Okocim Mistrzowskiego Portera wśród najlepszych piw na świecie. Wyróżnienia przyznawane przez organizatora konkursu, stowarzyszenie Private Brauereien, należą do najbardziej pożądanych trofeów w międzynarodowej branży piwowarskiej. Okocim Mistrzowski Porter był już kilkukrotnie doceniany przez ekspertów European Beer Star – w 2015 roku otrzymał złoty, a 2017 roku brązowy medal.

W tym roku do konkursu zgłoszono 2 344 piwa z 51 krajów, o 9 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Jury oceniało piwa w 65 kategoriach, biorąc pod uwagę ich kolor, smak, aromat oraz pianę.

- Medal European Beer Star to ogromne uznanie dla naszego zaangażowania w rzemiosło warzenia piwa oraz nagroda dla nas, piwowarów – mówi Kazimierz Janik, piwowar z Browaru Okocim, który swoim podpisem sygnuje okocimski porter. – Konsumenci ceniący porter bałtycki z Okocimia mogą czuć się usatysfakcjonowani swoim wyborem. Mam nadzieję, że dzięki nagrodzie po naszego portera sięgną też inni miłośnicy złotego trunku – dodaje Kazimierz Janik.

Nagrodzony brązowym medalem w kategorii „Baltic-Style Porter” Okocim Mistrzowski Porter to piwo dolnej fermentacji. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza kompozycji kilku rodzajów słodu, m.in. monachijskiego, karmelowego i palonego, oraz dłuższemu niż w przypadku jasnych piw, leżakowaniu. Mistrzowski Porter zachwyca różnorodnością aromatów: wędzonej śliwki, kawy, czekolady, czy dębowej beczki. Ma aksamitny, szlachetny smak, głęboką barwę i kremową pianę. Idealna temperatura podania wynosi 12 stopni Celsjusza, powinno serwować się je w pokalu. Porter doskonale komponuje się m.in. z wędzoną szynką, dojrzewającymi serami, gruszką, gorzką czekoladą i ciemnymi winogronami.

Konkurs European Beer Stars odbył się w tym roku po raz 15. Organizowany jest przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.). Mogą w nim uczestniczyć browary z całego świata, które kultywują europejską tradycję warzenia piwa, tym samym zgłaszane piwa oceniane są tylko w kategoriach piw oryginalnie pochodzących z Europy. Nagrody przyznawane są za autentyczne, wyróżniające się piwa o imponującym smaku i jakości, które jak najlepiej spełniają kryteria danej kategorii. Członkowie jury oceniają piwa na podstawie sensorycznych kryteriów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ