Partner serwisu
04 grudnia 2018

Browar rzemieślniczy z Trójmiasta sprzedaje akcje

Kategoria: Alkohole

Brodacz - rzemieślniczy browar z Trójmiasta rozpoczął emisję akcji, z której chce uzyskać 4 mln zł. Pieniądze mają pomóc w otwarciu firmowych pubów oraz zwiększeniu produkcji piwa. Docelowo firma chce wybudować w Gdańsku własny browar, jeśli się to uda, to za pięć lat chciałaby warzyć 1 mln litrów piwa rocznie. Akcje sprzedawane są po 60 zł. W pierwszych latach inwestorzy bardziej niż korzyści finansowych mogą spodziewać się nagród od firmy, chociażby w postaci dożywotnich zniżek - tak podaje portal trójmiasto.pl

Browar rzemieślniczy z Trójmiasta sprzedaje akcje

- W ciągu dwóch lat zamierzamy podwoić produkcję piwa, czyli osiągnąć poziom 200 tys. litrów. A za pięć lat uwarzyć już 1 mln litrów w wybudowanym przez nas własnym browarze - zapowiada Tomasz Brzostowski, założyciel i właściciel Browaru Brodacz.
 

Akcje za 4 mln zł

By tak się stało, potrzebny jest duży zastrzyk gotówki. Dlatego kilka dni temu browar rozpoczął Akcję Broda, czyli emisję 66 667 akcji swojej spółki, co stanowi 40 proc. udziałów, w cenie 60 zł za sztukę. Ich sprzedaż ma dać firmie kapitał w wysokości 4 mln zł, który w całości zostanie przeznaczony na rozwój.

Czego inwestorzy mogą spodziewać się w zamian?

  • Każdy kto kupi choćby jedną akcję zyska prawo głosu na walnym zgromadzeniu (oczywiście nie będzie ono miało w tym przypadku dużej siły).
  • Osoba która zakupi co najmniej 5 akcji dostanie dożywotnią zniżkę na piwo w lokalach firmowych i na stoiskach podczas różnego rodzaju wydarzeń.
  • Właściciel 15 i więcej akcji, poza wcześniej już wymienionymi korzyściami, może liczyć na prezent w postaci olejku do pielęgnacji brody, a jego imię i nazwisko będzie wisiało na tablicy akcjonariuszy w każdym firmowym pubie.
  • Jeżeli ktoś zdecyduje się wydać 6 tys. zł i więcej, czyli zakupi przynajmniej 100 akcji weźmie udział w regatach po zatoce oraz uzyska przychody z rozlewanych beczek z tzw. "sztosem".

139 tys. zł w cztery dni

- Co najmniej raz w roku będziemy zalewać beczkę po szlachetnym alkoholu, np. burbonie, specjalnie przygotowanym piwem, aż nabierze wyjątkowego charakteru. Potem beczkę rozlejemy i sprzedamy, a właściciel pakietu co najmniej 100 akcji otrzyma z każdej transakcji 4 proc. zwrotu, czyli 240 zł z 6 tys zł, które zainwestował. W ciągu 5 lat uzyska więc 1200 zł. Ale niewykluczone, że taką beczkę rozlejemy nie raz, a dwa, trzy razy w roku i wówczas zysk będzie odpowiednio większy - wyjaśnia Tomasz Brzostowski.

Więcej informacji na portalu biznes.trojmiasto.pl

źródło: biznes.trojmiasto.pl
Nickodem
2018-12-06
Bardziej to zabawa niż biznes, ale pomysł fajny. Sympatyczny :-) Pozdrowienia znad szklaneczki Portera Galicyjskiego, pychotka! :-)
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ