Partner serwisu
04 stycznia 2019

1 stycznia rekordowy dla rynku delivery

Kategoria: Aktualności

Jak co roku, w pierwszy dzień Nowego Roku PizzaPortal.pl odnotował wzrost aktywności. Klienci chętnie korzystają z serwisu, gdy po sylwestrowej zabawie okazuje się, że lodówka jest pusta lub zmęczeni nie mają ochoty na gotowanie. Dlatego podczas noworocznego relaksu wybierają swoje ulubione dania z dostawą do domu.

1 stycznia rekordowy dla rynku delivery

Ten rok dał nam rekordowy wzrost zamówień – aż o 120% w stosunku do średniej z pozostałych dni ostatniego roku. Wynik ten byłby jeszcze lepszy, ale jest ograniczony dostępnością restauracji, które często są zamknięte ze względu na organizację imprez sylwestrowych lub lokal znajduje się w zamkniętym w tym dniu centrum handlowym. Jedno co można o tym dniu powiedzieć, że wyraźnie popyt przewyższa podaż i z roku na rok obserwujemy gigantyczny wzrost zainteresowania zamówieniem jedzenia przez internet w Nowy Rok. Nasi klienci wybierali głównie pizzę, która stanowiła 62% noworocznych zamówień. Zauważyliśmy także wzrost zainteresowania kuchnią amerykańską (28% zamówień), azjatycką (5% zamówień) czy arabską (5% zamówień). W porównaniu z rokiem poprzednim, choć wciąż prym wiedzie pizza, widzimy też wyraźny wzrost popularności kuchni amerykańskiej np. panierowanych skrzydełek kurczaka czy burgerów. To idealnie pokazuje, jak kształtują się gusta kulinarne naszych klientów – mówi Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl.

Jak pokazują dane PizzaPortal.pl, 1 stycznia Polacy szczególnie chętnie wybierają dania, które nie wymagają specjalnej oprawy. Po szaleństwach sylwestrowej nocy najważniejszy jest odpoczynek i wygoda, dlatego idealnie sprawdza się tu pizza. W porównaniu z rokiem poprzednim, procentowy udział we wszystkich zamówieniach 1 stycznia pizzy jest jednak o kilka procent niższy, a na popularności zyskała kuchnia amerykańska.

źródło: newseria.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ