25 stycznia 2019

The Circular Award w Davos dla profesora Besenbachera z Grupy Carlsberg

Kategoria: Alkohole

Flemming Besenbacher otrzymał podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos nagrodę „The Circulars 2019 Fortune” w kategorii „Circular Economy Leadership”. Jury doceniło jego niezwykłe zaangażowanie w popularyzowanie gospodarki obiegu zamkniętego w Danii i poza jej granicami.

The Circular Award w Davos dla profesora Besenbachera z Grupy Carlsberg

Prof. Besenbacher był jednym z pięciu kandydatów do tej nagrody. Jury, w skład którego wchodzą członkowie Światowego Forum Młodych Liderów oraz eksperci biznesowi i społeczni, tak napisało w uzasadnieniu jej przyznania.

​​​ „Prof. Flemming Besenbacher, przewodniczący rady doradczej rządu duńskiego ds. gospodarki obiegu zamkniętego, został laureatem nagrody za przywództwo w gospodarce cyrkularnej z uwagi na inspirujące i efektywne działania w popularyzowaniu tego rodzaju rozwiązań w Danii oraz poza jej granicami. Dzięki swojej pozycji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Grupy Carlsberg oraz członka Rady Dyrektorów Fundacji Carlsberg, z sukcesem wprowadził koncepcję obiegu zamkniętego opakowań w systemie operacyjnym Carlsberga, osiągając znaczące i mierzalne wyniki” - mówi.

Odbierając tę prestiżową nagrodę w Davos, Flemming Besenbacher powiedział: - "Czuję się naprawdę wyróżniony, otrzymując The Circulars Leadership Award. Wierzę, że każdy z nas może pomóc tworzyć zrównoważony świat. Mam też nadzieję, że moje działania zainspirują inne firmy, kraje i osoby prywatne do przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego, bo ma ona ogromny potencjał i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju naszej planety. Moje motto od dawna brzmi: reduce, reuse, recycle i rethink”. (redukuj, wykorzystuj ponownie, przetwarzaj i przemyśl).

Flemming Besenbacher uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos razem z Cees’em 't Hart’em, Prezesem Zarządu Grupy Carlsberg. Spotykają się tam z kluczowymi politykami i przedstawicielami biznesu oraz biorą udział w sesjach i debatach, opowiadając o postępach firmy w kontekście zrównoważonego rozwoju. Szukają również inspiracji dotyczących cyfrowej transformacji i trendów konsumenckich.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ