26 kwietnia 2019

Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji 5 Frakcji

Kategoria: Aktualności

Od ziarna do baru, na każdym etapie działalności dba się o to, żeby w browarach Grupy Żywiec nic się nie marnowało, a konsumenci oddawali butelki zwrotne dokonując dobrego wyboru dla środowiska. Dlatego Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji 5 Frakcji, która skupia się na działaniach edukacyjnych dotyczących sortowania odpadów.

Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji 5 Frakcji

Zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetów biznesowych firmy, a jednocześnie nośnikiem pozytywnej zmiany otoczenia, w którym żyjemy. Pozytywna zmiana, której Grupa Żywiec chce dokonać wymaga współdziałania z partnerami i realizacji celów na każdym etapie  działalności, także tych, które są realizowane poza strukturami spółki.

Dołączenie do Koalicji 5 Frakcji jest dla nas kolejnym krokiem do realizacji naszych celów zrównoważonego rozwoju oraz założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Jako producent piwa chcemy wspierać naszych konsumentów w wyborach, które są bardziej przyjazne środowisku - mów Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych w Grupie Żywiec.

Ponowne użycie opakowania jest najbardziej przyjaznym i efektywnym sposobem ograniczania wpływu na środowisko. Dlaczego? Ponieważ butelka zwrotna może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia.

Jako producent piwa nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co dzieje się z opakowaniami piwa, po tym jak opuszczą browar. Czujemy się jednak odpowiedzialni za ich wpływ na środowisko, dlatego zależy nam, żeby konsumenci wiedzieli, że kupując piwo w butelce zwrotnej dokonują najbardziej przyjaznego dla środowiska wyboru, a oddając butelkę zwrotną dają jej kolejne życie - podaje Grupa Żywiec.

źródło: grupazywiec.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ