05 czerwca 2019

390 kilometrów na 390 urodziny Tyskich Browarów Książęcych

Kategoria: Alkohole

Czterowiekowa historia Tyskich Browarów Książęcych to pretekst do celebrowania urodzin browaru w nietypowy sposób. Z takie założenia wyszli jego pracownicy i postanowili uświetnić jubileusz 390 lat Tyskiego Browaru przebiegając wspólnie aż 390 kilometrów w 3 dni! Start 7 już czerwca.

390 kilometrów na 390 urodziny Tyskich Browarów Książęcych

Idea biegu uświetniającego obchody 390-lecia Tyskich Browarów Książęcych zrodziła się wśród jego pracowników i od razu zyskała ogromne rzesze zwolenników. Do biegu zgłosiło się 56 chętnych reprezentujących niemal wszystkie działy browaru. W dniach 7-9 czerwca przebiegną łącznie dystans 390 kilometrów w zakładanym czasie 39 godzin. Jedni wybrali dystans 5 kilometrów inni zdecydowali się na 10 kilometrów.

- W browarze mamy wielu aktywnych biegaczy, więc pomysł trafił na podatny grunt. Ponieważ 390 km to jednak dosyć długi dystans, będący wyzwaniem nawet dla najwytrwalszych ultramaratończyków, postanowiliśmy zorganizować go w formie sztafety po terenie browaru. – mówi Dariusz Garnowski, dyrektor Tyskich Browarów Książęcych, jeden z pomysłodawców biegu. – W ten sposób możemy połączyć to co kochamy robić prywatnie z uczczeniem miejsca, z którego wspaniałej historii jesteśmy tak dumni. – dodaje.

Trasa biegu, stanowiącą pętlę o długości jednego kilometra, prowadzi przez najpiękniejsze fragmenty starej części browaru. Biegacze będą mogli z jednej strony podziwiać okoliczności przyrody, z drugiej zaś mijać historyczne budynki, m.in bednarnię, smolarnię, stare ambulatorium, willę dawnego dyrektora browaru, remizę czy stajnię.

- Kiedy usłyszałem iż na obchody 390-lecia browaru planowana jest sztafeta dookoła browaru, wiedziałem że muszę w niej uczestniczyć. – komentuje Piotr Noras, szef techniki w Tyskich Browarach Książęcych, fan biegania związany z browarem od kilkunastu lat. - Mój start zaplanowany jest na godzinę drugą w nocy. Bieg w nocy, w ciszy, wśród zabytkowych murów browaru o czterowiekowej tradycji warzenia piwa będzie dla mnie nie tylko wydarzeniem sportowym ale przeżyciem duchowym. – podsumowuje.

Jubileuszowy bieg startuje 7 czerwca o 20:00, a ostatni zawodnik w osobie samego dyrektora browaru powinien zameldować się na mecie w niedzielę około 11:00. Na wszystkich uczestników czekają  pamiątkowe medale oraz wspólna fotografia, która z całą pewnością znajdzie swoje miejsce
w kronikach browaru.

Tyskie Browary Książęce to coś więcej niż tylko miejsce powstawania piwa Tyskie, zwanego „Złotem Tychów”. Jednocześnie jest to jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Przede wszystkim jednak to wspólnota ludzi, których łączy pasja do jego warzenia oraz, jak udowadniają pracownicy, wiele innych pasji.

źródło: kp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ