06 czerwca 2019

Tullamore D.E.W. prezentuje nowy wariant irlandzkiej whiskey single malt

Kategoria: Alkohole

Trzykrotnie destylowana irlandzka whiskey Tullamore D.E.W. słynie ze swojej wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru. Teraz marka rozszerza ofertę o drugą (po czternastoletnim wariancie) whiskey single malt – Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt.

Tullamore D.E.W. prezentuje nowy wariant irlandzkiej whiskey single malt

Trzykrotna destylacja, miękka słodycz whiskey zbożowej, delikatna pikantność pot still i owocowa nuta malt whiskey, które łączą się w harmonijną całość dojrzewając w beczkach po burbonie, sherry, cydrze czy karaibskim rumie. Tak, w dużym skrócie, można opisać dotychczas dostępne na polskim rynku warianty jednej z najlepszych irlandzkich whiskey na świecie, Tullamore D.E.W.. Teraz na fanów irlandzkiej whiskey czeka prawdziwa gratka – w ofercie marki znajdzie się druga już whiskey single malt, czyli Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt. Nowy wariant dojrzewa w tradycyjnych beczkach po burbonie, a przez ostatnie pół roku jest finiszowany w starannie dobranych czterech typach beczek: po burbonie, sherry, porto i winie madera. Ta kombinacja drewna i czasu nadaje tej osiemnastoletniej whiskey irlandzkiej marki głębokiej barwy oraz bogatego słodowego smaku z subtelnymi owocowymi aromatami i długim, słodkim finiszem.

Historia whiskey Tullamore D.E.W. rozpoczęła się w 1829 r w uroczej miejscowości Tullamore, w samym sercu Irlandii. Lokalizacja destylarni została wybrana nieprzypadkowo. Jej okolice słyną z najbardziej żyznych ziem w całym kraju. To właśnie tam rośnie najwyższej jakości jęczmień i płynie krystalicznie czysta źródlana woda – baza do tworzenia jednej z najlepszych whiskey na świecie. Tullamore D.E.W. zawdzięcza swoją nazwę pełnemu determinacji Danielowi Edmondowi Williamsowi (D.E.W.), który jako 14-letni chłopiec zatrudnił się w wytwórni, by następnie rozwijać firmę przez kolejne dziesięciolecia. Marka Tullamore D.E.W. znana jest ze swojej wyjątkowej łagodności i unikalnego charakteru. Tullamore D.E.W. to niepowtarzalny styl tradycyjnego irlandzkiego trunku. To delikatny smak o wyjątkowym charakterze, doceniany przez koneserów na całym świecie. Dowodem uznania specjalistów jest wiele medali zdobytych w prestiżowych międzynarodowych konkursach oraz ogromne rzesze fanów marki na całym świecie.

Nowy wariant, Tullamore D.E.W. 18YO Single Malt, dostępny w sprzedaży w sklepach specjalistycznych i sklepie internetowym KultoweAlkohole.pl od drugiej połowy maja br. 

źródło: cedc.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ