06 czerwca 2019

Wódka Orkisz wyróżniona w międzynarodowym konkursie World Vodka Awards

Kategoria: Aktualności

Wódka Orkisz, wytwarzana w procesie powolnej destylacji z jednego z najcenniejszych surowców na świecie – pradawnej pszenicy orkisz, została wyróżniona w międzynarodowym konkursie World Vodka Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Najlepsza Polska Wódka z odmian zbóż.

Wódka Orkisz wyróżniona w międzynarodowym konkursie World Vodka Awards

World Vodka Awards to międzynarodowy konkurs, który promuje i nagradza najlepsze wódki na świecie. Marka Orkisz została wysoko oceniona przez sędziów, którzy określili ją jako „świeżą, delikatnie kremową, z wyraźną nutą pieprzu na podniebieniu”, zdobywając nagrodę w kategorii World’s Best Varietal Vodka. To kolejny konkurs, w którym międzynarodowe jury doceniło wyjątkowość i najwyższą, królewską jakość wódki Orkisz. Jej unikalność i wielowymiarowy smak zostały nagrodzone już m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie marka zdobyła Złoty Medal na Światowym Konkursie Alkoholi w San Francisco, jako jeden spośród 700 kandydatów z 52 krajów.

Orkisz to trunek z segmentu ultrapremium, który powstaje w niewielkich ilościach w procesie powolnej destylacji. Wyróżnia się wyrafinowanym, subtelnym smakiem, a swoją wyjątkowość zawdzięcza składnikowi, z którego powstaje – prapszenicy orkisz. Wódka Orkisz serwowana w temperaturze pokojowej najlepiej oddaje swój charakter i właściwości smakowe.

Niezwykła tradycja wódki Orkisz kryje się nie tylko w doskonałym smaku, jej historię możemy odczytać też z trzech, złotych piktogramów, które zostały nadrukowane na eleganckiej, smukłej butelce. Korona symbolizuje wysoką jakość i królewski charakter, kłos to nawiązanie do natury oraz synonim urodzaju natomiast góry to miejsce pochodzenia tego wyjątkowego zboża, uprawianego z dala od cywilizacji.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ