Partner serwisu
20 września 2019

W hołdzie pracy polskich rolników – MLEKOVITA na dożynkach na Jasnej Górze i w Spale

Kategoria: Aktualności

MLEKOVITA, największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, a tym samym największy odbiorca mleka od polskich rolników – hodowców krów, po raz kolejny podziękowała dostawcom za dobrą współpracę, biorąc czynny udział w Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze 1 września br. oraz w Dożynkach Prezydenckich w Spale 15 września br.

W hołdzie pracy polskich rolników  – MLEKOVITA na dożynkach na Jasnej Górze i w Spale

Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński zarówno podczas uroczystej Mszy św. na Jasnej Górze, w której wzięło udział ok. 80 tys. pielgrzymów, jak i w prezydenckiej Spale w Darze Ołtarza złożył na ręce głównych celebransów obu uroczystości: arcybiskupa Wiesława Meringa oraz arcybiskupa Andrzeja Dzięgi kosz z produktami mleczarskimi. To owoce wspólnej pracy 5000 wykwalifikowanych pracowników dbających o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 170 liniach produkcyjnych w 20 zakładach produkcyjnych, w których codziennie przetwarzanych 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. To jednocześnie – cytując papieża Polaka Jana Pawła II – „hołd oddany spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju”.

Spalskim dożynkom, podczas których wraz z MLEKOVITĄ prezentowali się liczni wystawcy z całej Polski, patronował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W tych wieńczących trud pracy polskich rolników uroczystościach, których tradycja sięga – podobnie jak historia firmy MLEKOVITA – jeszcze okresu przedwojennego, uczestniczyli liczni przedstawiciele władz na szczeblu rządowym i samorządowym oraz parlamentarzyści, z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim na czele. Na ręce Prezesa Dariusza Sapińskiego składali osobiste wyrazy szacunku dla skali rozwoju polskiej MLEKOVITY, na którą uczciwie pracuje wraz z dostawcami mleka i sprzedaje swoich ponad 1000 najwyższej jakości produktów mlecznych już do 159 krajów świata.

MLEKOVITA zarówno podczas Dożynek Jasnogórskich, jak i Prezydenckich w Spale włożyła wiele trudu, by jej stoiska prezentowały się doskonale, dzięki czemu były oblegane przez uczestników dożynek, którzy kosztując pyszne i zdrowe produkty mleczne, z uznaniem wyrażali się o smakach, wielości wariantów oferowanych wyrobów oraz walorach estetycznych ich opakowań. To wielka zasługa całej armii ludzi skupionych wokół MLEKOVITY z Prezesem Dariusza Sapińskim na czele, Radą Nadzorczą, pracownikami oraz dostawcami mleka do zakładów całej grupy. Konsumenci nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie poszukują zdrowych i smacznych produktów marki MLEKOVITA, postrzeganej jako duma polskiej gospodarki i jej ambasador na arenie międzynarodowej.

Biorąc udział w dożynkach, będących zwieńczeniem całorocznego trudu pracy rolników, MLEKOVITA okazuje przede wszystkim szacunek hodowcom krów – dostawcom mleka do zakładów Grupy, którzy w pocie czoła – cytując za C.K. Norwidem – „kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba”. Z należnym szacunkiem pochylając czoła, stokrotnie dziękujemy rolnikom za ich trud i dożynkowo, po staropolsku, życzymy: Szczęść Boże!

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ