Partner serwisu
30 października 2019

Tetra Pak inwestuje 25 mln euro w światowej klasy centrum produkcji serów

Kategoria: Aktualności

Firma Tetra Pak ogłosiła otwarcie wartego 25 milionów euro centrum oferującego rozwiązania w zakresie produkcji sera z własnym zapleczem sprzedażowym, inżynieryjnym i produkcyjnym.

Tetra Pak inwestuje 25 mln euro w światowej klasy centrum produkcji serów

Nowe centrum, korzystające z globalnego doświadczenia firmy w tymże sektorze, posiada pełnię możliwości inżynieryjnych pozwalających na opracowywanie procesu produkcji sera, tworzenie rozwiązań z zakresu mechaniki, automatyzacji i elektryki, jak również rozwój procesów przetwórczych.

Olsztyński zakład o powierzchni 12 tys. m2, zatrudniający ponad 350 osób w działach technicznym, produkcyjnym oraz zarządzania biznesem, podwoi potencjał Tetra Pak w sektorze rozwiązań dla produkcji sera w Polsce, jak również pozwoli na zakrojone na szeroką skalę testy sprzętu.

Ola Elmqvist, wiceprezes ds. przetwórstwa żywności w Tetra Pak, mówi: Jesteśmy jedyną firmą dostarczającą w pełni zintegrowane rozwiązania dla produkcji sera dla firm z sektora spożywczego. Inwestycja w nowy zakład pokazuje nasze zaangażowanie we wsparcie klientów, którzy dążą do zaspokojenia wciąż zmieniających się oczekiwań konsumenckich oraz wykorzystywania pojawiających się szans na rozwój rynkowy.

Przewiduje się, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) rynku sera na świecie wyniesie 2,3%, osiągając 31 milionów ton w roku 2023 – głównie dzięki rosnącemu popytowi na ser półtwardy oraz mozzarellę. Tetra Pak wspiera swoich klientów w procesie opracowywania nowych metod produkcji oraz procesów podążających za trendami na rynku sera jako składnika potraw, przekąski oraz dodatku do diety bogatej w białko.

Jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy Olsztyn, jest jego idealna lokalizacja – w samym sercu regionu znanego ze wspaniałych tradycji mleczarskich oraz zapewniającego dostęp do wysoce wykwalifikowanego personelu w sektorze przetwórstwa produktów żywnościowych. Dzięki temu znaleźliśmy się w idealnym miejscu, z którego możemy wspierać naszych klientów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich – dodaje Ola Elmqvist.

Centrum produkcyjne zaprojektowane i wybudowane zostało w pełnej zgodności z wymogami BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), co jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w kwestie ochrony środowiska naturalnego. Automatyczny system sterujący wentylacją oraz dostępem promieni słonecznych, jak również system retencji deszczówki dostarczający wodę wykorzystywaną podczas różnego rodzaju prac prowadzonych na terenie zakładu, to tylko dwa przykłady ogromnej liczby zastosowanych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie śladu środowiskowego nowego centrum produkcyjnego.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ