Partner serwisu
Tylko u nas
20 listopada 2019

Jaki powinien być koktajl, by można go było nazwać drinkiem kobiecym? Komentarz ekspercki

Kategoria: Aktualności

Jaki powinien być koktajl, by można go było nazwać drinkiem kobiecym? Jakie smaki i połączenia najbardziej odpowiadają płci pięknej i które najczęściej wybierają? O idealnym damskim drinku oraz najpopularniejszych połączeniach smakowych w koktajlach opowiada Daria Pasieka, Ambasadorka Wódki w Stock Polska.

Jaki powinien być koktajl, by można go było nazwać drinkiem kobiecym? Komentarz ekspercki

IDEALNY DAMSKI DRINK

Spójrzmy na coroczny ranking najlepszych koktajli na świecie według Difford’s Guide. Wiodący koktajl od czterech lat to Porn Star Martini, czyli połączenie owoców, bąbelków i wódki. Lekki, przyjemny, orzeźwiający, elegancki i owocowy. To smaki, które są lubiane i przyjemne dla każdego. Na miano idealnego damskiego drinka zasługuje właśnie koktajl w takim stylu. Pomimo tego, że każda kobieta ma inny gust, osobowość i charakter to przy wyborze drinków często na stole pojawiają się podobne w smaku warianty.

W dzisiejszych czasach poprzez to jak dużo podróżujemy dostrzegamy dużo innowacji w dziedzinie mocnego alkoholu i sztuki barmańskiej. Każda podróż to poznanie nowego smaku, wówczas zmieniają się nasze oczekiwania. Czasy kiedy wódkę piliśmy ze szklanki, a później z colą już minęły. Nie pijemy dużo ani często. Przekładamy jakość nad ilość. Super!

Ale wracając do idealnego damskiego (i nie tylko) drinka – przychodzimy z gotowym rozwiązaniem. Po raz pierwszy w historii Stock Polska stworzyliśmy linię indywidualnych koktajli bazujących na wódce Orkisz, które wpisują się w światowe trendy konsumpcji alkoholi z dużym nacechowaniem na craftowość, regionalność, unikalność i prostotę. Trzy nowe propozycje to trzy nowe orzeźwiające koktajle. Mogę zdradzić przepis na mój ulubiony, czyli Powrót Króla. Nazwa nawiązuje do tego, że pszenica orkisz, która jest jej najstarszą odmianą kiedyś była bardzo znana i powszechnie uprawiana, a teraz przeżywa swój renesans. Obecnie ta nazwa nawiązuje do jednego z piktogramów widniejących na butelce wódki Orkisz - korony.

POWRÓT KRÓLA

  • 40 ml wódki Orkisz
  • 15 ml syropu imbirowego
  • 15 ml soku z cytryny
  • garść listków bazylii

Lód: kości lub brak (brak w przypadku coupette)

Szkło: short lub coupette

Metoda: Wrzuć bazylię do shakera, wlej wszystkie pozostałe składniki i mocno mieszaj z lodem przez około 20 sekund. Odcedź przez podwójne sitko i udekoruj gałązką bazylii.

Syrop imbirowy: do 750 ml gorącej wody wrzuć 1 kg cukru i wymieszaj. Po rozpuszczeniu cukru dodaj obraną cząstkę imbiru o długości około 5 cm i całość zblenduj. Przecedź przez podwójne sitko.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ