Partner serwisu
28 listopada 2019

Niemiecki import awokado wzrósł pięciokrotnie w ciągu dekady

Kategoria: Aktualności

Jak wynika z analiz rynku opublikowane przez niemiecki Urząd Statystyczny, w 2018 r. zaimportowano 94 tys. ton tych owoców.

Niemiecki import awokado wzrósł pięciokrotnie w ciągu dekady

Wartość awokado sprowadzanych do Niemiec również znacznie wzrosła, z 32 milionów euro w 2008 roku do 270 milionów euro dziesięć lat później. W ubiegłym roku większość tych owoców pochodziła z Peru - 28 tys. ton, Chile - 16 tys. ton i Hiszpanii 12 tys. ton.

Szacuje się, że światowa produkcja owoców w minionym roku wyniosła 5 milionów ton o wartości 9,3 miliarda USD. Popularność awokado ma również negatywne skutki. Ich uprawa wymaga dużych ilości wody. Do zebrania około 3 kg potrzeba tysiąc litrów. Ponadto w wielu krajach są spalane lasy, aby zrobić miejsce na pola uprawne tych owoców.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ