Partner serwisu
20 sierpnia 2020

Zakład PepsiCo z nową, ultranowoczesną linią produkcyjną

Kategoria: Aktualności

Okres największego lockdown’u został dobrze wykorzystany w wielu zakładach branży spożywczej. Choćby na inwestycje. Dyrektor zakładu PepsiCo w Michrowie – Bartłomiej Malczyk – mówi o nowej linii produkcyjnej, której rozruch rusza lada moment.

– W dobie pandemii, w zakładzie w Michrowie bardzo dużo się dzieje. Ten okres wykorzystaliśmy m.in. na lepsze przygotowanie się na – mam nadzieję – lepsze czasy. Przeprowadziliśmy w pierwszej połowie tego roku bardzo dużą inwestycje, kiedy to zainstalowaliśmy nową linię do produkcji napojów w puszkach. To jest linia ultranowoczesna, bardzo szybka, która w przyszłości pozwoli nam nie tylko obniżyć koszty, ale lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – podkreśla Bartłomiej Malczyk.


Na wspomnianej linii będą produkowane wszystkie rodzaje napojów, które oferuje PepsiCo, z wyjątkiem kawy mrożonej. Jak zapewnia dyrektor zakładu, linia będzie gwarantować możliwość utrzymania bardzo krótkich serii produkcyjnych, przy krótkim czasie ich wymiany.

 


W zakresie inwestycji, PepsiCo wprowadza również opakowania z plastiku z recyklingu. Jest to związane między innymi ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów, ale również ze strategią zrównoważonego rozwoju.


– W pierwszej połowie tego roku nasze zakłady napojowe bardzo mocno pracowały nad projektem, z punktu widzenia konsumenta niezwykle istotnym. Było to wprowadzenie plastiku z recyklingu do naszych opakowań – mówi B. Malczyk. Opakowania takie są już stosowane przy herbatach Lipton w butelkach, planuje się też wdrożenie opakowań z recyklingu również i w innych produktach spółki.


Całość wywiadu dostępna: TUTAJ.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ