Partner serwisu
01 grudnia 2020

Czas na wróżby z wina

Kategoria: Alkohole

W obecnej sytuacji, kiedy najlepszym wyborem jest zostać w domu, może brakować nam rozrywki. Kto dla zabicia czasu nie ułożył choć raz pasjansa? Jeśli czujesz, że i Tobie brakuje pomysłów na wieczorną rozrywkę polecamy nietypowe wróżby z wina Oak View, które pozwolą Ci miło spędzić czas.

Czas na wróżby z wina

Jeszcze całkiem niedawno, bo za czasów naszych babć, przepowiednie były traktowane wyjątkowo poważnie. Młode dziewczęta pościły przez cały dzień, a przed snem jadły nadzwyczajnie słonego śledzia, aby podczas snu zobaczyć swojego przyszłego męża. Nawet jeśli we wróżbach nie ma ziarnka prawdy, jest to okazja do dobrej zabawy bez wychodzenia z domu – przy dobrym winie oczywiście!

Ojnomancja – czyli jak przepowiedzieć przyszłość z wina?

Sztuka wróżenia z wina była już znana w Starożytnej Grecji. Aby praktykować ojnomancję, należy rozlać delikatnie wino (tak, wiemy – straszne marnotrawstwo, ale czego się nie robi dla magii andrzejkowego wieczoru) i odczytać wróżbę z powstałego kształtu na obrusie lub stole. Oczywiście można spróbować wcielić wróżbę przypadkiem – jeżeli już nam zdarzy się poplamić winem ubranie lub blat, to nie pozostaje nam nic lepszego niż zagłębić się w rysy powstałej formy.

Drugi sposób na wróżbę z to interpretacja śladów wina na szkle. Kiedy już wypijecie kieliszek czerwonego wina Oak View, spójrzcie pod światło na jego ścianki. Ślady po winie pokażą nam czy czekają nas tłuste, czy chude lata. Jeżeli ślad będzie niewielki, będziemy musieli dopomóc sobie w szczęściu. W przypadku, gdy kieliszek będzie mocno zabrudzony, to nie musimy obawiać się o pomyślność.

Wróżby z kieliszka

Kiedy stanę na ślubnym kobiercu? Aby się o tym dowiedzieć, nawlecz pierścionek na długą nitkę. Ustaw kieliszek do wina na stole. Następnie złap za nitkę dwoma palcami i umieść pierścionek na jego dnie. Pociągnij delikatnie za koniec nitki i poczekaj, aż pierścionek zacznie uderzać o ścianki kieliszka. Policz uderzenia – ich ilość wskaże, za ile lat staniemy na ślubnym kobiercu.

Aby poznać imię swojego wybranka lub wybranki, podobnie jak w poprzedniej wróżbie, umieść pierścionek nawleczony na długą nitkę w kieliszku. Liczba uderzeń o jego ściankę będzie określać daną literę alfabetu (np. 4 uderzenia będą oznaczały literę D, 16 – O). Gdy pierścionek zatrzyma się, należy go wyjąć i umieścić w kieliszku od nowa. Jeżeli liczba uderzeń będzie przekraczać liczbę liter w alfabecie, trzeba rozpocząć przeliczenie liter od początku alfabetu.

Choć wszyscy wiemy, że wróżby to tylko zabawa, to mamy nadzieję, że te dobre przepowiednie się spełnią. Wieczór andrzejkowy z powodzeniem wykorzystajmy na ojnomancję połączoną z degustacją wina Oak View.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ