Partner serwisu
28 maja 2021

Pierwszy rozlew piwa Bractwo dostępny w formie limitowanych, kolekcjonerskich zestawów

Kategoria: Aktualności

Mazurska Manufaktura S.A., producent kraftowych alkoholi mocnych oraz piwa, przygotowała niespodziankę dla fanów wskrzeszanego piwa Bractwo i Browarów Bydgoskich. Na stronie Browarów Bydgoskich można zakupić złoty token, który w czerwcu będzie można wymienić na specjalny, kolekcjonerski zestaw z pierwszego rozlewu piwa Bractwo, wraz z serią gadżetów. Z kolei nabywcy bursztynowego tokenu będą mogli wymienić go na imienną cegiełkę zamieszczoną na dedykowanej ścianie w reaktywowanych właśnie Browarach Bydgoskich. Zgodnie z zapowiedzią spółki, zostaną one uruchomione już we wrześniu br.

Mazurska Manufaktura S.A., rodzinna spółka, której misją jest przywracanie na rynek regionalnych browarów o silnej wartości historycznej, zapowiedziała w kwietniu br. reaktywację piwowarskiego symbolu Kujaw, czyli Browarów Bydgoskich. Zostaną uruchomione już we wrześniu w starym, klimatycznym budynku agregatowni, znajdującej się na terenie Parku Przemysłowego w Bydgoszczy. Trwają już prace remontowe na terenie nowej inwestycji. Na miejsce sprowadzana jest także zakupiona w

Niemczech instalacja o mocy na poziomie 20 tys. hl/rok. Spółka nie chce czekać jednak aż do września z produkcją piwa Bractwo. – Pracujemy obecnie nad interpretacją historycznego smaku Bractwa. Chcemy cieszyć się powrotem tej marki jeszcze w czasie sezonu piwnego, tak by już teraz budować jej regionalną siłę. Wszystko po to, by przy jesiennym starcie Browarów Bydgoskich mieć już zaplecze w postaci starannie dopracowanych receptur i zbudowanej sieci dystrybucji – mówi Jakub Gromek, bydgoszczanin i prezes Mazurskiej Manufaktury S.A.


Gratka dla kolekcjonerów i fanów Browarów Bydgoskich
Pierwszy rozlew piwa Bractwo w trzech wersjach (jasne pełne, bursztynowe, ciemne) będzie realizowany już w czerwcu. Poprzedza go przygotowana dla fanów marki Bractwo i Browarów Bydgoskich specjalna akcja realizowana na stronie Browarów. Do 16 czerwca br. można tam zakupić dwa rodzaje tzw. tokenów, które następnie będzie można wymienić na specjalne nagrody. Osoby, które zdecydują się na zakup złotego tokenu, otrzymają jeszcze w czerwcu nagrodę w postaci limitowanego, kolekcjonerskiego zestawu z trzema rodzajami piwa Bractwo, kuflem, szklankami i otwieraczem, a także kolekcjonerskimi kapslami i etykietami (nie pojawią się one w regularnej sprzedaży). Z kolei posiadacze bursztynowego tokenu „wymienią” go na imienną cegiełkę w specjalnym „hall of fame” powstającym na miejscu reaktywowanych Browarów Bydgoskich. Uroczyste odsłonięcie ściany z cegiełkami odbędzie się podczas otwarcia nowego Browaru.

– Inwestycja związana z uruchomieniem Browarów Bydgoskich to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza dla młodej, rodzinnej spółki, takiej jak nasza. Stąd pomysł na tokenizację pierwszego rozlewu piwa Bractwo, która z jednej strony napędzi finansowo reaktywację Browarów, a z drugiej, będzie nie lada gratką dla osób z sentymentem wspominających Bractwo. Będzie to doskonała okazja, by budować społeczność miłośników Bractwa, którzy jako pierwsi będą mieli szansę spróbować tego historycznego trunku – dodaje Jakub Gromek z Mazurskiej Manufaktury S.A.


Szczegóły akcji są dostępne na stronie Browarybydgoskie.pl.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ