Partner serwisu
22 września 2021

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2021 r. – komentarz analityków MRiT

Kategoria: Z życia branży

Polski przemysł rośnie już 15. miesiąc z rzędu - w sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 13,2% w porównaniu z sierpniem ub.r. Wzrost odnotowano w 29 z 34 działów przemysłu. W sierpniu szynko rosły również ceny produkcji sprzedanej przemysłu.

Produkcja przemysłowa w sierpniu 2021 r. – komentarz analityków MRiT

W okresie styczeń-sierpień 2021 r. produkcja sprzedana przemysłu była o 16,4% wyższa niż w analogicznym okresie ub.r. Po wyeliminowaniu czynników o charakterze sezonowym, w sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu wzrosła o 10,7% r/r.

Według wstępnych danych, ceny produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu 2021 r. wzrosły o 9,5% r/r i 0,6% m/m. Sierpniowy wzrost objął wszystkie sekcje przemysłu, natomiast najbardziej wzrosły ceny w sekcji górnictwo i wydobywanie (o 17,7% r/r).

Analitycy Ministerstwa Rozwoju i Technologii oczekują wzrostu produkcji sprzedanej przemysłu we wrześniu zbliżonego do 10%. Szacują, że najszybciej produkcja będzie rosła w działach obejmujących metale, wyroby z metali, komputery i urządzenia elektroniczne oraz maszyny i urządzenia, a także w wytwarzaniu energii.

źródło: www.gov.pl
fot. www.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ