Partner serwisu
26 października 2021

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej, ostatniej w karierze płyty Marka Dyjaka, pt. "Na wzgórzu rozpaczy".

Kategoria: Aktualności

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej, ostatniejw karierze płyty Marka Dyjaka, pt. „Na wzgórzu rozpaczy”. Trasa promująca płytę planowana jest na luty 2022 rok. Płyta powstała dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił także w teledysku pod tym samym tytułem wraz z Markiem Dyjakiem.

 

Dzisiaj ma miejsce premiera nowej, ostatniej w karierze płyty Marka Dyjaka, pt. "Na wzgórzu rozpaczy".

Utwór „Nocnoautobusowa” to drugi singiel promujący płytę. Słowa i muzykę do utworu skomponował Jacek Kleyff. Za programowanie, instrumenty klawiszowe i akordeon odpowiada Marek Tarnowski, trąbka - Jerzy Małek, gitara - Sławomir „Guadky” Gladyszewski, altówka - Andrzej Czapliński.


Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Toma Waitsa.  „Drodzy Państwo, to moja trzynasta i ostatnia płyta w twórczości muzycznej. Nadal będę śpiewał o miłości, bo zawsze o miłość mi chodziło. Cieszę się, że mogłem zrealizować ten projekt we współpracy z moim serdecznym przyjacielem, Januszem Palikotem. Ta płyta to owoc naprawdę ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania muzyków i twórców, którzy ze mną pracują, marki Tenczyńska Okovita i wielu mi bliskich osób. Dziękuję każdemu za wsparcie
i pomoc. Wasz Dyjak”.


Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” ma charakter nostalgiczny, typowy dla twórcy. Zawiera utwory: „Nocnoautobusowa”, „Mistrz i Małgorzata 2021”, „List od nieznanego poety”,  „Czarodziejska góra”, „Dwadzieścia do dziesiątej 2021”,  „List a właściwie dwa”,  „Szofer”, „Kołysanka dla Olgi 2021”,  „Dublet” oraz utwór „Na wzgórzu rozpaczy”, do którego klip został stworzony we współpracy z wieloletnim przyjacielem Marka - Januszem Palikotem. Jego premiera odbyła się we wrześniu.


Link do klipu: https://youtu.be/AN8UfCArRP8
Producentem i właścicielem nagrań jest Marek Dyjak oraz marka Tenczyńska Okovita. Dystrybutorem: WYDAWNICTWO AGORA, UL. CZERSKA 8/10, 00-732 WARSZAWA. Sprzedaż płyty trwa na stronie kulturalnysklep.pl oraz w salonach i na stronie empik.com.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ