Partner serwisu
06 lipca 2022

Stoli na rzecz Ukrainy

Kategoria: Aktualności

Na polski rynek trafiła limitowana edycja wódki Stoli w specjalnej graficznej oprawie w barwach ukraińskiej flagi. Cały dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Oprócz Polski limitowana edycja jest dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, w Czechach i na Litwie. Do 24 sierpnia, kiedy przypada Dzień Niepodległości Ukrainy, grupa Stoli chce przekazać na ten cel milion dolarów. 

Stoli na rzecz Ukrainy

Twórcy żółto – niebieskiej geometrycznej grafiki butelki inspirowali się spontanicznie powstającymi wspólnotami ludzi na całym świecie, którzy jednoczą się, żeby wspierać Ukraińców. Zebrane fundusze otrzyma World Central Kitchen – pozarządowa organizacja zapewniająca posiłki zarówno dla uchodźców z Ukrainy, jak i dla osób pozostających na terenach, gdzie toczą się walki.

„Podczas gdy Ukraińcy ponoszą niewyobrażalne straty, działamy, żeby okazać choć w takiej formie nasze wsparcie. To nie tylko pomoc finansowa, ale także symbol solidarności”, mówi Damian McKinney, globalny dyrektor generalny Stoli Group.

Tuż po rosyjskiej inwazji na Ukrainę Grupa Stoli® ogłosiła rebranding swojej strategicznej marki: wódka  Stolichnaya będzie sprzedawana wyłącznie pod nazwą Stoli. Od 2001 roku, odkąd właściciel marki, Yuiri Shefler został persona non grata w Rosji, zakłady wytwarzające Stoli Vodka znajdują się na Łotwie, gdzie odbywa się cały proces produkcyjny. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie ogłoszono, że zakłady Stoli wykluczają rosyjskiego dostawcę spirytusu i odtąd będą współpracować wyłącznie ze słowackimi źródłami zaopatrzenia w alkohol klasy alpha, który jest wyróżnikiem marki Stoli Vodka.
„Konsumenci chcą wiedzieć, skąd pochodzi produkt, który kupują, kto za nim stoi – to kwestia zaufania. Nie negujemy rosyjskich korzeni Stoli, ale stawiamy na jakość i prawdę” - mówi McKinney.

Butelki z nową nazwą Stoli będą dostępne na rynku w drugiej połowie roku. Za dystrybucję wódki w Polsce odpowiada Cerville.

O Grupie Stoli®
Grupa Stoli® powstała w 2013 roku i zajmuje się produkcją, zarządzaniem i dystrybucją portfolio napojów spirytusowych i winiarskich. Znana głównie z marki Stoli® Vodka, Grupa Stoli poszerzyła zakres swojej działalności wprowadzając do portfolio inne alkohole premium i adresując swoją propozycję do klientów bardziej wyrafinowanych trunków.

Grupa Stoli® znana jest z takich marek jak: Stoli® Vodka, elit™Vodka, Bayou® Rum, Kentucky Owl™, Villa One™, Gator Bite™ Rum Liquers, Cenote™ Tequila, Tulchan Gin™, Se Busca™ Mezcal. Jest także właścicielem prestiżowych winnic działających w ramach Tenute del Mondo®. Dzięki obecności na ponad 176 rynkach Stoli Group współpracuje z ponad 200 dystrybutorami na całym świecie.

Siedziba główna Stoli znajduje się w Luksemburgu, a zakłady produkcyjne, których historia sięga początków ubiegłego stulecia, zlokalizowane są w Hiszpanii, Włoszech, Argentynie i Stanach Zjednoczonych.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ