Partner serwisu
26 lipca 2022

Światowa produkcja nasion oleistych dotknięta niższą produkcją soi

Kategoria: Aktualności

Szacunkowa całkowita światowa produkcja nasion oleistych została w tym miesiącu zrewidowana w dół o 3,75 mln ton do 643,07 mln ton.

Światowa produkcja nasion oleistych dotknięta niższą produkcją soi

Redukcja wynika głównie z mniejszej produkcji soi i rzepaku, która jest częściowo równoważona wyższą produkcją słonecznika. Przewiduje się, że światowa produkcja soi wyniesie w tym miesiącu 391,4 mln ton, czyli 3,97 mln ton mniej niż w zeszłym miesiącu ze względu na niższą oczekiwaną produkcję w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Światowa produkcja rzepaku obniżyła się w tym miesiącu o 0,57 mln ton i oczekuje się, że osiągnie 80,2 mln ton. Światowa produkcja słonecznika została w tym miesiącu zrewidowana w górę o 1,16 mln ton do 50,38 mln ton. Mimo tych zmian, gdyby powyższe prognozy się zmaterializowały, globalna produkcja nasion oleistych byłaby rekordowa.

Przewiduje się, że światowe oleje i śruta w sezonie 2022/2023 zwiększą się odpowiednio o 3,3 procent i 3,9 procent, osiągając odpowiednio 218,21 mln ton i 362,74 mln ton. Jeśli ta prognoza się zrealizuje, globalne zapasy olejów i śrut odbudują się z rekordowo niskiego poziomu.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ