Partner serwisu
26 lipca 2022

BE FREE, czyli róż bez zawrotu głowy!

Kategoria: Aktualności

Plaża, różowy wschód słońca i joga z przyjaciółmi, spotkanie przyszłych mam, a może finałowy trening przed pierwszym w życiu maratonem? Jest wiele wartych uczczenia momentów w życiu, kiedy aż prosi się o kieliszek wina musującego, choć to wcale nie pora na alkohol. Nic dziwnego, że marka CIN&CIN FREE na sezon letni wprowadza nowość - CIN&CIN FREE ROSE.

ZMIANY W ŚWIECIE ALKOHOLI

Badania konsumenckie* i styl życia młodych ludzi pokazują, że alkohol pijemy nie dla procentów, a zdecydowanie bardziej dla celebracji, poczucia bycia razem i dla smaku. Coraz chętniej unikamy procentów, ale nie chcemy rezygnować ze świętowania i zabawy. Dla nowej generacji nie jest już tematem tabu fakt, że alkohol może popsuć wieczór albo zakończyć imprezę zanim jeszcze na dobre się rozkręci. Może też ograniczać poczucie wyboru i wolności. A to już nie jest modne.

- Jeszcze pięć lat temu w wywiadach konsumenckich młodzi ludzie otwarcie przyznawali, że kiedy na imprezie nie piją, to odnoszą wrażenie wykluczenia z grupy, a bezustanne namawianie ich do zmiany zdania sprawa, że zaczynają czuć się niekomfortowo - mówi Tomasz Pawlicki, Senior Brand Manager w AMBRA BRANDS. - Teraz nawet podczas najbardziej szalonej imprezy zdrowy tryb życia, regularne treningi sportowe, chęć trzymania formy, a nawet ambitne plany zawodowe na kolejny dzień bardziej budzą podziw niż sprzeciw. To z myślą o takich osobach kupuje się piwo bezalkoholowe, a od 2019 roku także i wino bezalkoholowe.

SUKCES CIN&CIN FREE

W ciągu dwóch lat od wprowadzenia na rynek CIN&CIN FREE sprzedało ponad 1,8 miliona butelek, zdobywając więcej niż połowę udziału rynkowego w segmencie bezalkoholowych win musujących. W dynamicznie rozwijającej się kategorii bezalkoholowe warianty to najszybciej rosnący segment! Szlaki przetarli konsumenci piw. Aż 55% regularnie wybiera bezalkoholowe piwa, wydając na nie rocznie ponad miliard złotych (6% sprzedaży). To najlepszy dowód na to, jak dla współczesnych konsumentów ważna jest wolność wyboru.

 

W tym czasie marka CIN&CIN pokazała, że tak samo jak piwo bezalkoholowe, wino „FREE” zachowuje oryginalny charakter i aromat, ponieważ powstaje z wina gronowego bez straty smaku i aromatu.  - tłumaczy Tomasz Pawlicki. -  Ma też dużo mniej kalorii niż popularne radlery, jest produktem wegańskim i pasuje do wszystkich okazji, kiedy chcemy celebrować, ale alkohol lub jego nadmiar nie pasują do czasu, miejsca i okoliczności.

ROSE – NOWY W RODZINIE FREE

Stając się odpowiedzią na potrzeby konsumentów CIN&CIN FREE kojarzone jest z radosnym stylem życia, swobodą, spontanicznością, optymizmem i wolnym czasem spędzanym w plenerze. Na tej fali AMBRA BRANDS postanowiła rozszerzyć ofertę bezalkoholowych win musujących o nowe CIN&CIN FREE ROSE.

To naturalna decyzja w kontekście trendów winiarskich - ROSE to najmodniejszy kolor, ale też siła napędowa dynamicznej kategorii win musujących.

Róż stał się najmodniejszym kolorem nie tylko dla Procecco. W ubiegłym roku rynek różowych win musujących urósł o 18% wolumenowo i o 37% wartościowo, a CIN&CIN lubi być liderem i jednocześnie lubi kreować nowości. Już od lipca 2022 roku wchodzimy na rynek z pierwszym Rose 0,0% od znanej marki - zapowiada Tomasz Pawlicki.

*BADANIE IQS dla AMBRA BRANDS z grudnia 2021 roku

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ