Partner serwisu
28 lipca 2022

Prognoza produkcji chińskich wiśni, brzoskwiń i nektarynek

Kategoria: Aktualności

Prognozuje się, że produkcja wiśni w Chinach wyniesie 650 tys. ton w sezonie 2022/23, z powodu zwiększonego obszaru na północnym zachodzie i południowym zachodzie.

Prognoza produkcji chińskich wiśni, brzoskwiń i nektarynek

Oczekuje się, że import wiśni z USA spadnie z powodu zmniejszonych dostaw i problemów logistycznych związanych z COVID.

Produkcja brzoskwiń i nektarynek w Chinach wzrośnie do 16,8 mln ton przy sprzyjających warunkach, co stanowi wzrost o 5 procent w porównaniu z sezonem 2021/22. Producenci brzoskwini zgłaszają korzystne warunki uprawy w większości obszarów, zwłaszcza w południowych Chinach, co prowadzi do większych plonów. Handlowcy informują również, że jakość owoców wczesnych odmian brzoskwiń, które zebrano pod koniec maja 2022 r., jest lepsza niż w poprzednim sezonie. Oczekuje się, że produkcja brzoskwiń w Chinach pozostanie stabilna lub nieznacznie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat z lepszymi plonami, pomimo powoli zmniejszającej się powierzchni upraw.

Głównym powodem spadków areału są niekorzystne zwroty z rynku. Chociaż niektórzy rolnicy inwestują w nowe technologie uprawy, takie jak szklarnie, aby przedłużyć sezon dostaw, lub przechodzą na odmiany preferowane przez rynek, ogólna podaż brzoskwiń i nektarynek przewyższa popyt, zwłaszcza w miesiącach szczytowych zbiorów. Ponadto niektórzy rolnicy zastępują nasadzenia brzoskwini i nektaryn bardziej dochodowymi uprawami, takimi jak wiśnie. Źródła podają, że to przejście jest powolne z powodu niedoborów siły roboczej i ograniczonego finansowania.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ