Partner serwisu
07 listopada 2019

O bezpieczeństwie na Konferencji

Kategoria: VI Konferencja Bezpieczny Produkt Spożywczy

Krótkie podsumowanie Konferencji Bezpieczny Produkt Spożywczy, która odbyła się w dniach 5-6.11.2019 pod Lublinem.

O bezpieczeństwie na Konferencji

W sesji wprowadzającej Joanna Kamińska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie mówiła o kontroli w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz o tym jak się do takiej kontroli przygotować. Joanna Olszak przedstawiła przesłanki prawne dotyczące pochodzenia składnika podstawowego oraz tego kiedy trzeba je wskazać.

W panelu I dotyczącym zachowania czystości mogliśmy posłuchać Doroty Kręgiel, która mówiła o aspekcie higienicznym maszyn i urządzeń w produkcji żywności. Kolejne dwie prezentacje: Kierunek automatyzacji trudnych procesów w polskim mleczarstwie - Patryk Betlejewski FlexLink Systems oraz Higiena w budowie instalacji procesowych - Daniel Paluch GEA Tuchenhagen, były rozwinięciem tej tematyki. Wojciech Gidel z firmy Salmon Hygiene mówił o rozwiązaniu "Visual Lean. Bartosz Kruszewski zakończył panel I z prezentacją: Bezpieczeństwo i jakość produktów utrwalanych metodami opartymi na wysokim ciśnieniu.

Panel II obejmował tematykę dbania o jakość. Jako pierwsza wystąpiła Magdalena Narkiewicz z tematem jakości produktu, monitoringu i kontroli. O Innowacyjnym rozwiązaniu Snap Pack – wyzwanie jakościowe mówiła Ewelina Krajewska. O tym komu potrzebna jest certyfikacja, mówił Sebastian Ciach z DEKRA Certification. Sebastian Sobociński z Solution4labs wystąpił z prezentacją: Zwiększenie wydajności procesów testowania jakości produktów przy użyciu systemów klasy LIMS. Barbara Groele mówiła o Systemie Jakości Certyfikowany Produkt CP – narzędzie promocji produktów z owoców i warzyw.

Jak zmienia się postrzeganie bezpieczeństwa żywności i certyfikacji w branży spożywczej? – tym pytaniem rozpoczęła swoją prezentację w Panelu III Małgorzata Kręcka. O kulturze bezpieczeństwa żywności i zachowań mówił Marcin Kędzierski z firmy Cid Lines. Systemy zapewnienia bezpieczeństwa produktów żywnościowych w zakresie ważenia dynamicznego, detekcji metalu oraz detekcji rentgenowskiej przedstawił Mariusz Gregorowicz z SMIT TECH. Łukasz Pietura z firmy Sartorius Poland mówił o nowoczesnych laboratoriach kontroli jakości. Magdalena Błaszczyk z branży farmaceutycznej przedstawiła GMP w przemyśle farmaceutycznym jako inspirujące rozwiązania dla branży spożywczej.

Wykładem specjalnym pt.: Jak w zgodzie z przepisami podkreślić lokalny i rzemieślniczy charakter produktu?, który wygłosiła Izabela Tańska - Doradca ds. Prawa Żywnościowego zakończono część merytoryczną pierwszego dnia.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja podczas, której wręczone zostały podziękowania dla Gospodarza Honorowego SM Spomlek oraz Statuetka Przyjaciela Redakcji dla Emilii Wiśniewskiej z Browaru Kasztelan Grupy Carlsberg.

Drugiego dnia Konferencji odbyły się warsztaty praktyczne dla uczestników dotyczące oznaczenia kraju lub miejsca pochodzenia produktu i podstawowego składnika prowadzone przez Macieja Wojciechowskiego, Kierownika Działu Konsultacyjno – Szkoleniowego JARS SA.

Następnie uczestnicy udali się do zakładu SM Spomlek w Radzyniu Podlaskim na wycieczkę techniczną i zwiedzanie zakładu połączone z degustacją serów.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ