Partner serwisu
14 czerwca 2021

Wakacyjna premiera Winiarni Zamojskiej

Kategoria: Aktualności

Są lekkie, soczyste i aromatyczne. Mają smak lata i tylko 6% alkoholu. Powstały z owoców, które kojarzą nam się z wakacjami. Do znanej już linii polskich win „Winiarnia Zamojska” dołączyły trzy nowe warianty - Lekki Agrest, Lekka Czarna Porzeczka i Lekka Czerwona Porzeczka.

Wakacyjna premiera Winiarni Zamojskiej

Już od ponad dwóch lat Winiarnia Zamojska tworzy szlachetne polskie wina z najlepszych owoców z Roztocza. – To jeden z najczystszych regionów Polski. Łagodne wzgórza, lessowe gleby i mnóstwo słonecznych dni tworzą doskonałe warunki do uprawy owoców. Zbiera się tu 46% całej krajowej produkcji porzeczek i 40% agrestu, a dodajmy, że Polska jest drugim na świecie producentem porzeczek - mówi Artur Dubaj, winemaker, główny technolog AMBRA. – Jeszcze ważniejsza jest różnorodność odmian oraz ich unikalne cechy. Na Roztoczu znajdziemy 20 odmian porzeczek i 9 odmian gruszek. W tym sezonie poszukiwaliśmy owoców, które kojarzą na się ze smakiem lata i lekkością.


Nie bez znaczenia były też bardzo dobre zbiory w 2020, które zainspirowały Winiarnię Zamojską do stworzenia zupełnie nowej linii lekkich i owocowych win na lato. Mają obniżoną zawartość alkoholi i subtelne bąbelki, dodające im lekkości. Upalne lato i chłodne noce sprawiły, że owoce zachowały skoncentrowany smak i jednocześnie miały przyjemny kwaskowaty posmak.
Biały świeży Lekki Agrest, różowa delikatna Lekka Czerwona Porzeczka i intensywnie łagodna Lekka Czarna Porzeczka dołączają m.in. do Musującej Gruszki, której delikatnie kwaskowy charakter łagodzi naturalna gruszkowa słodycz. Pasują do wszystkich, lekkich, niezobowiązujących okazji. Piknik, grill, spontaniczne spotkanie z przyjaciółkami, leniwe popołudnie z książką, sobotni poranek na hamaku…


– Wszystkie wina z Winiarni Zamojskiej są nierozerwalnie związane z regionem Roztocza. Tworzymy je, czerpiąc z bogactwa polskiej natury i najlepszych tradycji polskiego winiarstwa. Dlatego też pracujemy z najlepszymi sadownikami, których  troska i uważność gwarantują najwyższe walory smakowe każdego zbioru. My staramy się wydobyć z otrzymanych owoców to, co najlepsze. Cały czas poszukujemy również nowych rozwiązań odpowiadających panującym na rynku trendom. Efektem tego są nasze tegoroczne nowości, stanowiące alternatywę dla popularnych, lekkich trunków, kojarzących się z sezonem letnim. To również propozycja dla konsumentów poszukujących regionalnych produktów i zainteresowanych polskimi winami. – tłumaczy Zuzanna Amarante, Senior Brand Manager Winiarnia Zamojska. – Biały Lekki Agrest świetnie łączy się np. z owocami morza. Lekka Czerwona Porzeczka z orzeźwiającym finiszem będzie idealnie smakować z domowych kruchym ciastem z truskawkami, zaś Lekką Czarną Porzeczkę najlepiej podawać z wędlinami, delikatnymi serami albo pić solo, schłodzoną na kostkach lodu – dodaje Zuzanna Amarante.


Lekkie wina Winiarni Zamojskiej dostępne są w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 750 ml. Rekomendowana cena w kanale handlu nowoczesnego i tradycyjnego to 22,99 zł.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ