12 kwietnia 2018

Najchętniej czytane felietony Błażewicza w I kwartale, to....

Kategoria: Zdaniem Błażewicza

Co tydzień na portalu kierunekSPOŻYWCZY.pl publikujemy felieton Pawła Błażewicza. Autor cyklu "Zdaniem Błażewicza" komentuje bieżące wydarzenia w branży piwnej. Które jego artykuły były najchętniej czytane w I kwartale 2018 roku?

Najchętniej czytane felietony Błażewicza w I kwartale, to....

Top 5 felietonów Błażewicza w I kwartale 2018 roku:

Dzisiejszy świat pełen jest sprzeczności. Dzięki mediom społecznościowym mamy kontakt z całym światem, a bywamy samotni. Fascynujemy się sportem, ale głównie przed telewizorem – w większości rezygnując z jego uprawiania. Opowiadamy się po stronie ekologów lub myśliwych, choć sami nie do końca wiemy, o co w tym sporze chodzi.

Przełom roku to czas różnego rodzaju zestawień, podsumowań, tabel i rankingów. Każda grupa piwnej sceny, z tych samych danych, wyciąga też inne wnioski.

Jesień ubiegłego roku miała rozpocząć złotą erę polskiego cydrownictwa i piwowarstwa rzemieślniczego. To wówczas superminister Finansów i Rozwoju (dziś Premier) Mateusz Morawiecki zapowiedział całkowite zwolnienie z akcyzy na polski cydr oraz wprowadzenie maksymalnej 50% ulgi w obciążeniach akcyzowych dla browarów produkujących mniej niż 200 tys. hl piwa rocznie.

W kontekście picia alkoholu bardzo często pojawia się „zdrowie”. Czasami chodzi o wznoszenie okolicznościowych toastów, gdy mówimy „na zdrowie”! Częściej zastanawiamy się, jak nadmierne spożywanie alkoholu może wpływać na nasze zdrowie. Najczęściej jednak słyszymy, jak instytucje funkcjonujące w okołozdrowotnym światku chcą utrudnić funkcjonowanie producentom powołując się na statystyki do zdrowia się odwołujące.

Żyjąc w kraju, gdzie od kilku lat liczba piwnych premier przekracza tysiąc, dawno straciłem kontrolę nad tym co pojawia się na rynku, o spróbowaniu choćby 10% nowości nawet nie będę wspominał. Piwne premiery spowszedniały – choć spowszedniały to złe słowo. Ich liczba spowodowała, że nie są już tak ekscytujące jak kiedyś, że nie ma narzędzi by za tym wszystkim nadążyć. Pozostaje zatem jakiś klucz obserwowania tego, co dzieje się na rynku, wybranie tego, co najbardziej interesuje.

****

Wszystkie felietony "Zdaniem Błażewicza" znajdziesz TUTAJ.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ